Kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski !!!! Awans do 1/2

• autor: snajper14, 2014-03-24 08:29

LZS Czarnolas  3 - 2  LZS Gryżów

więcej informacji w  >>więcej

W Niedziele 23.03.2014r. o godzinie 13:00 na boisku w Czarnolesie rozegraliśmy mecz w kolejnym etapie Pucharu Polski, naszym rywalem tym razem był zespół z Gryżowa. Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała, niezbyt ciepłe powietrze i deszcz znacznie utrudniały poczynania na boisku. Do meczu przystąpiliśmy z brakiem jedynie kilku zawodników.

Pierwszą połowę rozpoczęliśmy od kilku akcji ofensywnych na bramkę przeciwnika, lecz żadna z nich nie przyniosła nam bramki. Aż do momentu w którym został podyktowany rzut wolny na naszym zawodniku. Do stałego fragmentu gry oddalonego o około 25 metrów od bramki przeciwnika podszedł nasz napastnik i technicznym strzałem pokonał bramkarza gości umieszczając piłkę tuż przy słupku ofiarnie jeszcze interweniującego golkipera gości. Przyjezdni od samego początku chcieli pokazac, że nie przyjechali tu "tanio skóry sprzedac" i również raz po raz zagrażali naszej bramce. I tak po kilku nieudanych próbach udało im się zdobyc wyrównującego gola po błędzie naszej lewej strony boiska. Po straconej bramce mieliśmy okazje aby ponownie wyjśc na prowadzenie lecz gości przed utratą bramki, albo ratowała poprzeczka, albo bramkarz. Kluczowa dla 1 połowy była sytuacja z 40 minuty, gdzie po małych przepychankach między zawodnikami dośc dobrze spisujący się w tym spotkaniu sędzia bez wahania wyrzucił z boiska po jednym zawodniku z każdej drużyny. Od tego momentu obie ekipy grały w osłabieniu.

Druga połowa zaczęła się dla nas niezbyt dobrze, gdyż goście otrzymali po faulu przez naszego bramkarza w polu karnym jedenastkę, którą wykorzystali i prowadzili 2:1. Od tego momentu czarnoleski "pociąg" zaczął się ropędzac. Kilka zmian dodało nieco świeżości w naszych poczynaniach i raz po raz przeprowadzaliśmy coraz to groźniejsze akcje na bramkę przeciwnika. Goście już znacznie bardziej zmęczeni od nas odpowiadali nielicznymi kontrami. Wyrównac udało nam się po rzucie rożnym i główce wprowadzonego po przerwie naszego napastnika. Kolejne akcje z udziałem naszej ekipy mogły znacznie zwiększyc rezultat, lecz dla jednego z naszych zawodników bramka tego dnia była jak zaczarowana i po każdym strzale słyszeliśmy tylko niedowierzanie i rozczarowanie zarówno zawodników jak i kibiców, że bramka nie padła. Dopiero po prostopadłym podaniu w polu karnym gości został sfaulowany wychodzący na czystą pozycje strzelecką nasz napastnik i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i płaskim strzałem nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi przyjezdnych. Po kilku minutach ponownie obejrzeliśmy czerwoną kartkę, gdyż za dośc brutalny faul na przeciwniku bez piłki wyleciał z boiska nasz lewy obrońca. Do końca było jeszcze dużo emocji lecz wynik nie uległ zmianie i wygraliśmy mecz 3:2. W kolejnej rundzie (tj. 01.05.2014r. o godz. 16:00) zmierzymy się z drużyną LZS Polski Świętów .

Uwaga!!!!

W każdy piątek o godzinie 19:00 na boisku w Czarnolesie odbywac się będzie trening przy sztucznym świetle. A już w najbliższą Niedziele tj. 30.03.2014r. o godz. 15:00 zagramy mecz sparingowy z drużyną LZS Karłowice Wielkie.